Klej montażowy do aluminium – BOSTIK RAPID TACK PU

Poliuretanowy klej montażowy do aluminium, szybki w montażu, bez rozpuszczalnika:

  • Przyjazny dla kamieni naturalnych
  • Nie zawiera rozpuszczalnika
  • Neutralny zapach
  • Stabilny
  • Szybko twardnieje, posiada ekstremalnie wysoką siłę klejenia
  • Łatwy w szlifowaniu, malowaniu i lakierowaniu
  • Uniwersalne zastosowanie
  • Odporny na temperatury i mróz

Szybki klej montażowy do aluminium, niezawieracy rozpuszczalników, do klejenia metali (aluminium, stal szlachetna, zwykła stal i miedź) jak również: – skleja z dużą siłą drewno i materiały z drewna (płyty wiórowe, sklejki itp., przy renowacji drewnianych  schodów) – do klejenia kamienia, kamienia naturalnego i ceramiki – do klejenia elementów izolacji tłumiącej hałas, styropianu i przeciw pożarowych płyt gipsowych i płyt   budowlanych itp. – do klejenia tworzywa sztucznego jak np. twarde PVC, GFK (z wyjątkiem PE, PP i teflonu)

WŁAŚCIWOŚCI / PRZYCZEPNOŚĆ:

BOSTIK RAPID TACK PU jest trwałym klejem montażowym na bazie poliuretanu. Twardnienie następuje poprzez reakcję z wilgocią lub pozostałościami po wilgoci z podłoża. Przy tym powstają małe ilości CO2 , przez co powoduje lekkie przyjęcie objętości kleju.

BOSTIK RAPID TACK PU jest przyjazny dla marmurów i kamieni naturalnych i nie powoduje przetłuszczeń czy przebarwień na tych materiałach. Nie nadaje się do klejenia fug spajających płyty z włókna szklanego.

Poliuretanowy klej montażowy do aluminium BOSTIK RAPID TACK PU nie nadaje się do klejenia szkła, polietylenu (PE), polipropylenu (PP), poliamidu (PA), politetrafluoroetylenu (PTFE), podłoży woskowych lub absorbujących olej. Przy podłożach bitumicznych nie można wykluczyć przebarwień lub nieprzydatności kleju.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻY:

Boki fugi, względnie powierzchnie klejenia, muszą być stabilne, suche, oczyszczone z kurzu, brudu, tłuszczu   i oleju i innych substancji obcych. Krawędzie fugi okleić taśmą samoprzylepną. Przy podłożach   nieporowatych czyszczenie powinno odbyć się za pomocą primera czystą, gładką szmatką. Powierzchnie   porowate należy oczyścić mechanicznie z luźnych cząstek za pomocą metalowej szczotki lub tarczy   do ścierania.

OBRÓBKA:

Przy sklejaniu grubość nanoszonej warstwy zależy od właściwości sklejanego materiału. Klej należy nanosić   jednostronnie. Sklejane części należy spajać z sobą w przeciągu 3 minut. Ze względu na swoją konsystencję,   przy klejeniu cięższych części klej wymaga korygowania, aż do ostatecznego stwardnienia. Przy klejeniu   powierzchni klej należy nanosić pasmami (w odstępach ok. 20 cm). Montowany do powierzchni materiał   należy przykładać ruchem posuwistym i mocno przyciskać. Czas twardnienia jest w dużej mierze uzależniony od podłoża, temperatury otoczenia, grubości klejonej warstwy i od wilgoci. W celu przyspieszenia wiązania można zwilżyć chłonne powierzchnie lekko wodą lub można lekko zwilżyć sam klej.

CZYSZCZENIE:

Gdy klej jeszcze nie zwiąże, można go usunąć środkiem czyszczącym. Klej, który stwardniał całkowicie,  można usunąć tylko mechanicznie.

WSKAZÓWKI DODATKOWE:

Należy unikać kontaktu z materiałami bitumicznymi i plastyfikatorami, jak np. butyle, EPDM, neopren,   powłoki izolacyjne i czarne powłoki. Przy twardnieniu kleju dochodzi do tworzenia się dwutlenku węgla (CO2 ), jest to typowe dla wszystkich 1-komponentowych klejów poliuretanowych. Może to sprzyjać powstawaniu na powierzchniach ocynkowanych wodorotlenku cyny (rdzy cynowej), w szczególności przy złym wietrzeniu   i wysokiej wilgotności powietrza. Poliuretanowy klej montażowy do aluminium BOSTIK RAPID TACK PU nie nadaje się do klejenia powierzchni, które podlegają trwałym wibracjom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.